Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2020
2019
2018
2017
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Новини

25.10.2018

90-й день народження Лідію Василівну вітали у сільській раді

24 жовтня 2014 року відзначила 90-літній ювілей жителька села Княжичі Лідія Василівна Гома. Народилася вона на Пилипа, так як і її героїчний дід Пилип Васильович Драник-Косар – останній отаман Київщини, борець за Українську Державу.

До ІІ Світової війни Лідія Василівна закінчила 5 класів Княжицької семирічної школи. Під час фашистської окупації з мамою і маленьким братом жили у Княжичах. Вже наприкінці 1943 року пішла у 6-й клас, закінчила 7 класів Княжицької школи. Вчилася дуже гарно. Після закінчення школи поступила у Боярський сільськогосподарський технікум, провчилася 2 роки, жила у гуртожитку, було дуже важко, мати захворіла, а батько пропав на війні безвісти. Довелося покинути навчання у технікумі. Потім поступила в культпросвітучилище у Києві на заочне відділення. Після закінчення завідувала у сусідньому селі Лука бібліотекою. Після смерті матері у 1948 році тодішня голова сільради змусила Лідію Василівну залишити село. Після створення заводу «Іскра» у Боярці працювала 23 роки у науково-технічній бібліотеці заводу спочатку бібліотекарем, потім завідуючою. Вийшла заміж за Герасименка Івана Яковича, із Луки. Дітей не було. Жили у Боярці у тітчиній хаті, а потім повернулися у Княжичі. Чоловік помер у 1981 році, похований у с.Княжичі. Лідія Василівна, скільки пам’ятає себе, любила співати. Співала завжди: і коли навчалася, і в заводському хорі на заводу «Іскра». Понад 20 років співала у церковному хорі. А ще любила гарно вдягатися, сама шила і плаття, і блузки, і спідниці.

Особливі слова вдячності хотілося б висловити Лідії Василівні за її невтомну працю по відновленню пам’яті про отамана Косара та його побратимів.

У 90-й день народження Лідію Василівну вітали у сільській раді. Княжицький сільський голова Олена Шинкаренко побажала ювілярці здоров’я, тепла і затишку, невгасимої енергії.