Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2020
2019
2018
2017
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Шкільне життя

«Я - патріот і господар землі»

   У  школі у рамках проведення місячника «Я - патріот і господар землі» було проведено ряд заходів. Головне завдання заходів - виховання в учнів громадянської відповідальності за рідну землю, природні багатства країни; забезпечення розуміння ними загальнолюдської і народної моралі щодо оточуючого природного та соціального середовища; виховання в школярів патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості.
Усі заходи, заплановані в рамках місячника, були успішно проведені і отримали схвальні відгуки від колег викладачів та школярів.


Олімпійський урок

З метою розвитку олімпійського руху, популяризації здорового способу життя, залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом, виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму з 08 по 14 вересня 2015 року в рамках Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня та до Дня фізичної культури і спорту в Україні  в Княжицькій ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено різноманітні спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи. А саме: футбольні, шашечний та шаховий турніри, змагання зі стрибків на скакалці серед дівчат та серед хлопців, віджимання, підтягування на перекладені, човниковий біг, крос та ін.


26 квітня - це не просто календарна дата, це символ, наповнений гіркотою подій, дата, яка розділила наше життя на ДО і ПІСЛЯ Чорнобиля.
26 квітня 1986 року сталася страшна трагедія на Чорнобильській атомній електростанції. Ця дата залишилась чорною плямою на тлі історії України. Через вибух в атмосферу потрапила надзвичайно велика кількість смертельно-небезпечних радіоактивних речовин. У деяких місцях рівень радіаційного забруднення в тисячі разів перевищив стандартний фон радіації.
Цей день змінив усе. Тепер мальовничі райони Прип’яті перетворились на інший світ: тут є земля, яку не можна засіяти, річки, в яких не можна купатися і ловити рибу, будинки, в яких більше ніколи не лунатиме дитячий сміх, в яких не буде життя. Чорнобиль – це біль не тільки України, а й всього світу.
Подія спричинила великі людські втрати. Від Чорнобильської катастрофи постраждали не лише люди - все живе на Землі відчуло на собі смертельну силу радіації, адже завдана екології шкода дається в знаки.
Необхідно відмітити великий подвиг і висловити пошану людям, які віддали власне здоров’я, пожертвували життям аби ліквідувати трагедію!
МИ, МОЛОДЕ І ВРЯТОВАНЕ ПОКОЛІННЯ, ДЯКУЄМО ЗА ЖИТТЯ!


Учні Княжицької ЗОШ взяли участь у суботнику у рамках весняного двомісячника з санітарної очистки та благоустрою населених пунктів

У ході підготовки до Великодніх свят важливо дбати не тільки про моральне очищення, а й про очищення помешкань, дворів, вулиць, одним словом, своєї малої Батьківщини.
Ми добре попрацювали прибираючи шкільне подвір`я, допомагали прибирати вулиці села, пам`ятник загиблим воїнам у селі Жорнівка. Приємно поглянути на чисті вулиці, береги річки, ліс. І при цьому хочеться нагадати «Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять!»




















У Княжицькій ЗОШ відбувся вечір пам'яті Шевченка

Минають роки і сторіччя, відходять у небуття покоління людей, змінюються їхні звичаї, вірування та погляди, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. До таких скарбів світового значення належать і творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченкова весна прийшла в Україну. Святкуємо всі день народження Пророка. На повний голос говоримо про мудре й живе слово його, твердимо про здійснення Тарасових мрій і сподівань. Шевченко як людина Божа, з Божим талантом слова і пензля офірував своє життя усім стражденним, але не зломленим. Як людина земна Тарас Шевченко страждав і радів, любив і ненавидів, мав друзів, але й знав, що таке гіркота і розпач самотини…
На вечорі пам’яті Шевченка ми знову й знову слухаємо безсмертні творіння, і душа тріпочеться і б`ється мов пташка, бо слово Шевченка нікого не залишить байдужим! Слухаємо вірші покладені на музику і оживає в пам`яті і Дніпро, що реве та стогне, і бандурист, що як сизий орел мандрує Україною, і тополя високая, що нахилилася над шляхом і інші незабутні образи.

Він був поетом в час неволі,
Поетом доброти в засиллі зла.
Була у нього незвичайна доля
Та доля Україною була!

















22 березня у Княжицькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання круглого столу на тему «Попередження правопорушень та негативних проявів серед учнівської молоді»

Засідання пройшло за участю Остапчук Алли Леонідівни – головного спеціаліста служби у справах дітей Києво-Святошинської райдержадміністрації, яка доповіла про роль служби у справах дітей щодо попередження правопорушень та негативних проявів серед неповнолітніх. «Здоровий спосіб життя як запорука успішного майбутнього» – основна тема доповіді Ожога Євгенія Вікторовича – спеціаліста І категорії Києво-Святошинського районного центру соціальних служб сім`ї та молоді. Перед учнями також виступили: лікар-нарколог Києво-Святошинської центральної районної лікарні, начальник відділу активної підтримки районного центру соціальних служб сім`ї та молоді, практичний психолог школи Галушко Н.П.

БАТЬКАМ. Мобільні телефони – переваги і недоліки

Нові дослідження шведських учених ще раз засвідчили – мобільні телефони можуть шкідливо впливати на клітини мозку, особливо користувачів до 19 років.

Ще у 1998-1999 роках вчені Великобританії відмовилися від безпосереднього використання мобільних телефонів, надавши перевагу спеціальним комплектам. Науковці, примушуючи піддослідних мишей «користуватися» мобілками, простіше кажучи, опромінювали їх електромагнітними хвилями на кшталт тих, які використовуються у цих мобільних телефонах, твердять, що ці шкідливі коливання здатні змінювати структуру ДНК гризунів та навіть ушкоджувати хромосоми, а, відповідно, не можуть бути безпечними для людини. За словами британців, використання мобільних телефонів може викликати втому, тривогу, головні та вушні болі, зниження імунітету, втрату пам’яті, хворбу Альцгеймера та ракові пухлини мозку. А ще мобілки мають здатність притягувати електричні розряди. Пам’ятаєте, як при сходженні на Говерлу блискавка вдарила в мобільний телефон одного з охоронців Президента В. Ющенка? Окрім цього, подейкують, начебто в Китаї група туристів отримала опіки від удару блискавки тільки через те, що один із них вирішив у цю мить зателефонувати. «Мобільник» виявився чудовим блискавковідводом. Науковці університету Лунда (Швеція) після найновіших досліджень дійшли висновку, що навіть найнижчі рівні електромагнітного опроміненення зі стандартних мобільних телефонів можуть викликати пошкодження нейронів мозку.
А ось думка доцента кафедри радіотехніки Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Олега Жука:

Мобільний телефон – це маленька радіостанція, електронний прилад, який постійно, навіть тоді, коли ви ним не користуєтесь, випромінює електромагнітні хвилі. Він весь час шукає зв’язок із найближчою передавальною релейною антеною, так званий стільник. Це легко перевірити. Зверніть увагу, на стільки вистачає заряду акумулятора тоді, коли ви цілий день знаходитесь вдома, і тоді, коли подорожуєте або просто гуляєте з телефоном у кишені, звичайно ж, за однакової умови розмов з іншими абонентами. Ви неодмінно помітите, що під час руху заряд батареї закінчиться набагато швидше, ніж тоді, коли телефон постійно буде лежати на одному місці. Саме тому медики не рекомендують користуватися засобами зв’язку під час ходи або у транспорті, що їде. Адже тоді телефон випромінює найбільш потужні електромагнітні хвилі, постійно шукаючи з’єднання з найближчою сотою, а відповідно, має найбільший вплив на організм людини.

Отже, можна сказати, що ваш мобільник – це розумна «істота», яка самостійно проводить опитування та обирає антену, від якої сигнал найпотужніший. Крім того, телефон автоматично регулює силу власного випромінювання, залежно від місця розташування стільника. Себто у сільській місцевості, де антен не так багато і телефонам доводиться працювати в посиленному режимі, вплив електромагнітних хвиль на людину буде значно більший, ніж у місті.
Отож робіть висновки, шановні батьки, самі. Але про всяк випадок даємо кілька порад власникам мобільних телефонів:

  • користуйтесь спеціальними чохлами для телефонів, це не тільки допоможе зберегти ваш апарат в ідеальному стані, але й захистить від непотрібного опромінення;
  • тримайте телефони подалі від тіла, аби вони не могли впливати на біоритми вашого організму;
  • розмови з іншими абонентами мають бути якомога коротшими. Пам’ятайте, що тут, як і з алкоголем, часте та затяжне вживання може перетворитися на невиліковну хворобу;
  • не говоріть під час руху. Коли ви їдете в транспорті, колосальний вплив відбувається на мозок, а коли йде пішки, електромагнітні хвилі ще й впливають на хребет;
  • використовуйте стільникові телефони з системи «вільні руки»;
  • не рекомендується використовувати стільникові телефони дітям дошкільного віку, вагітним, починаючи від встановлення вагітності, людям, які мають неврологічні захворювання, включаючи епілептичний синдром, неврастенію, психопатію, неврози, які супроводжуються астенічними, нав’язливими, істеричними розладами, зниженням працездатності та памяті, а також розладами сну;
  • тривалість розмови – не більше трьох хвилин, а пауза між розмовами – 15 хвилин

Aндріївські вечорниці

"Масляна, Масляна, яка ти мала,- якби ж тебе сім неділь, а посту одна".

Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м`ясопусним - через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.
Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.
23 лютого у школі відбулося свято Масляної. Учні мали змогу дізнатися про традиції святкування Масляної, почули закликальних пісень у виконанні дівчаток та постійних гостей нашого свята Саковської Тетяни та Онисько Вікторії. Побачили розваги, якими розважалася молодь у дні Масляної, почули як зять запрошував тещу на млинці. Діти попросили вибачення один в одного, так, як це робили у Сиропусну неділю. По закінченню першої частини свята Вікторія Онисько провела традиційний майстер клас народного танцю.
Продовжилося свято вже на вулиці, де традиційно було спалено опудало Масляної. Масляний круглий млинець – символ сонця, циклічності часу, гарних врожаїв, щасливих днів, а також символ благополуччя , здорових дітей, єднання родини і друзів. Ще ніколи млинці не здавались такими смачними як сьогодні. Пекли їх дівчатка із 8 класу під керівництвом досвідченого кухаря Зайчук М.С. організували свято Дмитрук Ольга Гаврилівна та Мельник Світлана Геннадіївна.
Весело пройшло свято Масляної. Можемо зробити прогнози, про швидке наближення весни, оскільки у перетягуванні канату перемогла команда «Весна», а у сніговому двобої, та ж таки «Весна»,знову отримала перемогу.

У Княжицькій ЗОШ відбулося красиве святкове дійство, присвячене Міжнародному жіночому дню.

З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято - 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті - щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.

 

Любі жінки!

 

Щиро і сердечно вітаємо вас із весняним святом – 8 березня.

Нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола вас панують любов і гармонія, а на вашу честь розквітають квіти й звучить музика.

Без вас, дорогі, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби ви почувалися щасливими.

Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму.

 

ЧОЛОВІКИ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ!!

















Свято Миколая

Усі діти з великим нетерпінням чекають 19 грудня. На передодні свята Миколая вони пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов”язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися. . . В день святого Миколая учні нашої школи отримали солодкі подаруночки не тільки від батьків, а і від сільського голови Шинкаренко О.О.
В цей день часто влаштовують невеличкі театральні сценки. Діти недільної школи / керівник Терещенко Наталія Олександрівна / показали театралізоване дійство у Хрестовоздвиженській церкві до свята Миколая.









Чому слід дбати про здоров’я? Яка мотивація людини у цьому випадку?

У кожного - своя мотивація бути здоровим: хтось хоче бути гарним, струнким; дехто зважає на те, що для досягнення успішної кар’єри у певній професії треба бути здоровою людиною; для когось здоров’я означає заощадження коштів на ліках, а для декого - це активне довголіття, радість повноцінного життя. Як би там не було, але загальновідомим є те, що лікуватися набагато дорожче, ніж вести здоровий спосіб життя.
У Княжицькій ЗОШ у рамках місячника здорового способу життя проведено виховні заходи, уроки здоров’я, спортивні змагання, виступ агітбригади. Шкільна команда взяла участь у районному міні фестивалі «Молодь обирає здоров’я».




До Дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій

Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932-1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село, яке оточене кільцем вартових, діти, які просять їсти...
Щоб не повторити , потрібно пам’ятати. У Княжицькій ЗОШ до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій були проведені виховні години та уроки пам’яті «Голгофа голодних страждань», «Трагічні уроки історії», «Голодомор 1932-33 рр. Україна пам’ятає».
У бібліотеці організовано презентацію «Відображення голодомору в українській літературі» (М.Куліш, Ю.Яновський, В.Барка, І.Багряний,) , проведено поминальну лінійку «Розіп’ято мільйони без вини…»





У Княжицькій ЗОШ бережуть звичаї і традиції нашого народу

«Дай, Андрію, знати, яку долю ждати»

Звичаї та традиції - це частина нашої душі, нашої генетичної пам’яті; вони - своєрідні корені, що живлять дерево життя. Народні звичаї - невичерпна криниця мудрості багатьох поколінь, яка ніколи не обміліє, скільки б не черпав із неї життєдайної вологи.

В останні роки ми часто звертаємося до традицій, бо усвідомлюємо себе частиною великого народу з багатющими надбаннями культури. Той, хто не знає своєї культури і цурається своєї мови, не може з пошаною ставитись і до культури інших народів. Усвідомлення своєї причетності до великого народу - є усвідомленням себе самого, усвідомленням своєї значимості в світі.

Свято Андрія є одним із традиційних шкільних свят, адже це свято найбільше визначається своєю поетичністю й неповторністю серед зимових свят. Присутні з цікавістю спостерігали за ворожінням дівчат, усім цікаво було побачити чи вийде дівка заміж, чи залишиться у вінку, чи путній буде у неї чоловік а чи п’яниця. Вони також кидали і правий чобіт через хату, куди носком впаде, звідти і чоловік, а ще міряли чоботом відстань до порога, чий чобіт першим дійде, та дівчина і вийде заміж найшвидше. Звичайно, це була просто гра, але вона покликана привернути увагу до народних традицій. Кульмінацією свята став обряд кусання Калити. Ох і дісталося декому з хлопців!!! Дівчата вправно працювали квачем!

Родзинкою свята став виступ Вікторії Онисько та Тетяни Козленко. Своїм співом вони можуть вселити відмінний настрій у будь кого! А ноги самі ведуть у танець за дівчатами!

Ми повинні збагачувати і поширювати духовні надбання свого народу, бо інакше, прекрасні українські звичаї змертвіють і будуть цікавими лише жменьці науковців. Діймо! Поки ще не пізно…