|
Новини23.6.2017До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
21 червня напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у селі Жорнівка Києво-Святошинського району відбулося урочисте перезахоронення останків солдата Другої Світової війни Мардана Курбанова, уродженця Таджикистану, який загинув поблизу села, захищаючи Київ.
У церемонії взяли участь заступник голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації М.Лєзнік, представники Посольства Таджикистану в Україні, військовий комісар району О.Гончарук, голова Києво-Святошинської районної організації ветеранів війни та праці А.Пастовенський, голова Києво-Святошинської районної організації УСВА Л.Козленко, голова Українського благодійного фонду пошуку «Пам’ять» М.Крисько, Княжицький сільський голова О.Шинкаренко, бійці спеціалізованої пошукової групи «Корчагінець», ветерани, учасники АТО, військові, мешканці сіл Княжичі та Жорнівка.
У своєму виступі Княжицький сільський голова О.Шинкаренко зазначила, що першими мешканцями наших сіл були воїни. Упродовж більш як 1000-літньої історії наші пращури воювали на свою землю. Відомо, що під час Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького майже все чоловіче населення пішло до повстанців. Під час Першої Світової війни 19 жителів Княжич і Жорнівки поклали голови «за вєру, царя і отєчєство». Боролися наші односельчани і під час Української Революції 1917-1921 років і продовжували боротьбу за волю України до 1930 року. Одні поклали голови на полі бою, інші були розстріляні або загинули в тюрмах. Сумна статистика наших сіл у Другій світовій війні: 203 воїни загинули смертю хоробрих, на роботах у Німеччині загинули 12 осіб, ще 16 були закатовані та спалені німцями у селах. Після закінчення війни місцева влада організувала захоронення загиблих радянських воїнів у двох братських могилах – у Жорнівці та Княжичах, де пізніше були встановлені пам’ятники. Згодом увічнено пам’ять і загиблих жителів сіл Княжичі і Жорнівка: на сільських кладовищах встановлено меморіальні дошки, на яких викарбувано їх прізвища, імена, по батькові. До цього часу Всеукраїнський благодійний фонд пошуку «Пам'ять» здійснює пошук останків загиблих воїнів, неодноразово відбувалися урочисті церемонії перезахоронення героїв на території пам’ятників Невідомому солдату. Рік тому на цьому ж місці відбулося урочисте перезахоронення останків чотирьох невідомих бійців, які загинули під Жорнівкою. А сьогодні вічний спочинок у братській могилі біля пам’ятника знайшов Мардан Курбанов, уродженець Таджикистану. Жителі Жорнівки - свідки тих подій розповідали, що бачили радянських солдат не у військовій формі Червоної Армії, а в національних таджицьких халатах і тюбетейках. Ідентифікувати солдата Червоної армії Мардана Курбанова вдалося завдяки знайденим при ньому капсулі, медальйону та комсомольському білету. Усі ці речі передадуть рідним, які, на жаль, не встигли взяти участь у сьогоднішній церемонії, оскільки їх вдалося знайти в Таджикистані лише напередодні - 20 червня.
О.Шинкаренко низько вклонилася усім присутнім ветеранам, висловила слова подяки учасникам АТО. Наголосила, що у війні, що триває на сході нашої країни, вже взяли участь 22 мешканці сіл Княжичі і Жорнівка. Багато з них за хоробрість нагороджені орденами і медалями України.
Учасники меморіального заходу напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні вшанували пам’ять усіх загиблих героїв, які віддали життя за нас і наше майбутнє.
|