Новини6.9.2016Жителі села Жорнівка обговорили шляхи втілення реформи місцевого самоврядування4 вересня 2016 року в приміщенні Жорнівського клубу відбулись інформаційні збори жителів села Жорнівка на тему «Децентралізація. Добровільне об'єднання чи вимушене - як краще?», організовані Громадською радою села Жорнівка та ВГО Інститут «Республіка».
Для участі у зборах зареєструвалися 50 громадян. На зборах також були присутні депутати Княжицької сільської ради, працівники виконавчого апарату сільської ради.
Голова Громадської ради О.Гришутіна розповіла та показала на прикладах перспективи об’єднання Жорнівки із Боярською громадою з центром у м.Боярка та Києво-Святошинською громадою з центром у с.Шпитьки Києво-Святошинського району.
О.Гришутіна детально зупинилася на вже існуючих зв’язках з м.Боярка.
1) Економічні зв’язки (робочі місця, ярмарки, базари, Жорнівське лісництво входить до складу Боярської ЛДС).
2) Дорожньо-транспортні зв’язки. Три шляхи під’їзду до м.Боярка: перший – довжиною 12 км до переїзду, другий – довжиною 10 км до ЦРЛ через село Забір’я, третій – довжиною 12 км через села Бобриця і Білогородка.
3) Шкільна освіта. Діти із села Жорнівка навчаються у Боярських школах не лише у 10-11 класах, а й з 5-го класу.
4) Медичне обслуговування: Центральна районна лікарня, дитяча поліклініка, доросла поліклініка, стоматологічна поліклініка, станція швидкої допомоги, станція невідкладної допомоги, обласна дитяча лікарня, центр психологічної реабілітації.
5) Пожежна безпека – дві пожежні части: одна – по вул.Сагайдачного, відстань до Жорнівки 11 км, друга – по вул.Шевченка, відстань до Жорнівки 14 км.
6) Безпека та порядок.
7) Дошкільне виховання та всебічний розвиток дітей: школа мистецтв, районний будинок дитячої творчості «Оберіг», музична школа, спортивні секції.
8) Культурні та історичні зв’язки. У 1967 році прокладено шосейну дорогу до міста Боярка. Під час будівництва заводу «Іскра» мешканці села Жорнівка пішли працювати на будівництво, після його завершення отримали роботу на заводі, а згодом і житло (державне чи кооперативне).
На що додатково можуть розраховувати жителі села Жорнівка у разі об’єднання з Боярською громадою:
- Опорну школу, до якої буде курсувати шкільний автобус.
- Збільшення кількості рейсів маршруту 7, а відповідно покращення якості дороги.
- Покращення безпеки. У зв’язку з незадовільною криміногенною ситуацією у селі зможемо розраховувати на посилене патрулювання екіпажами поліції Боярського територіального відділення поліції.
- Жорнівська лікарська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини може стати повноцінною структурною одиницею Центральної районної лікарні, що забезпечить належне утримання приміщення і персоналу (на сьогодні утримання приміщення – за Княжицькою сільською радою).
Село Шпитьки для жителів села Жорнівки зовсім незнайоме, практично жодних зв’язків між селами не існує.
Потім виступили з презентацією представники ВГО Інститут «Республіка» Ю.Середа та О.Іванічев.
Ю.Середа розповів про історію ВГО Інститут «Республіка» та про всеукраїнську ініціативу «Активна Громада», метою якої є залучення громадян до активної участі у розвитку їх громад.
О.Іванічев доступно поінформував про процес децентралізації: чому потрібна ця реформа; які законодавчі акти прийняті і проекти яких законодавчих актів мають бути прийняті найближчим часом; які стимули добровільного об’єднання громад, якщо громади об’єднуються відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 08,04.2015 № 214. Навів приклади, що отримає громада при об’єднанні з дотриманням Методики, та який результат буде чекати громаду, якщо вона проведе об’єднання, на свій розсуд, не дотримуючись Методики. Порадив написати звернення до сільського голови від учасників зборів, де викласти своє бачення розвитку їхньої громади.
Обговорення було жвавим, учасники дискусії задали багато питань. У виступах лунала лише одна пропозиція - про добровільне приєднання громади села Жорнівка до Боярської об`єднаної територіальної громади, що повністю відповідає законодавству України та Методиці об`єднання територіальних громад.
За результатами відкритого голосування дана ініціатива мешканців села Жорнівка була підтримана більшістю голосів присутніх.
На підставі рішення зборів депутат Княжицької сільської ради Ю.Палій направила депутатське звернення до Княжицького сільського голови О.Шинкаренко з проханням поставити в порядок денний сесії, що відбудеться 5 вересня 2016 року, на обговорення питання щодо прийняття крайнього терміну обговорення даної ініціативи депутатами Княжицької сільради.
Також Ю.Палій просить направити звернення від Княжицької сільської ради до наших депутатів - представників у Київській обласній раді, Мазурка Максима Олександровича та Ерікяна Давида Мартіковича з проханням підтримати ініціативу жителів села Жорнівка.
|