Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2020
2019
2018
2017
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Новини

26.4.2019

СЬОГОДНІ ЧЕРГОВІ РОКОВИНИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з’явилося  перше офіційне повідомлення.

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». Основна частина робіт була виконана в 198687 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 000 осіб.

15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Україна звернулася до міжнародної спільноти щодо проведення конкурсу проектів із перетворення об’єкта «Укриття». У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» -  Нового безпечного конфайнмента. Цей проект повністю профінансовано Європейським банком реконструкції та розвитку: кошти на будівництво, а це близько 1,5 млрд. Євро, надали 40 країн-донорів. 29 жовтня 2007 року почалися роботи. До робіт були залучені найкращі українські та зарубіжні фахівці. 29 листопада 2016 року Арку НБК було насунуто на об’єкт «Укриття». Нині Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС готують до введення в експлуатацію. За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років.

Наші односельчани також брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це - Саковський Петро Володимирович, Куташенко Володимир Архипович, Ємчик Петро Іванович, Миронюк, Василь Олександрович, Мариненко Микола Миколайович, Паламарчук Василь Іванович, Вдовенко Володимир Іванович, П'ятак Микола Семенович, Сокровольський Віктор Дмитрович, Гома Віктор Григорович, Палій Володимир Мусійович, Петриченко Василь Петрович, Радішевський Валентин Олексійович, Кузьменко Олександр Олександрович, Куташенко Григорій Володимирович, Кучеренко Анатолій Володимирович.

Княжицькою сільською радою ухвалено рішення про надання їм матеріальної допомоги.

Допомогу також надано сім'ям померлих ліквідаторів ЧАЄС: Костенко Людмилі Петрівні, Пономаренко Олександрі Михайлівні, Броварець Людмилі Петрівні, Маркітан Марії Кирилівні, Тимошенко Валентині Єфремівні.