Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2019
2018
2017
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Новини

18.2.2016

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ З ПИТАННЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

 17 лютого 2016 року в приміщенні Княжицької сільської ради відбулося засідання круглого столу з питання перейменування назв вулиць відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У заході взяли участь представники Княжицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, дитячого навчального закладу «Княжичанка», депутати сільської ради, члени виконкому, небайдужі члени місцевої громади.

Цікаво розповідав про історію наших сіл Лисенко Сергій Миколайович, який був учителем історії у школі. Директор школи Сєніна Оксана Петрівна та заступник директора Михайлець Людмила Василівна розповіли про інформаційну роботу серед мешканців Княжич і Жорнівки.  

Депутат сільської ради Л.Гребенюк поінформувала про ситуацію, що склалася з перейменуванням, зокрема щодо нових обставин, які стали відомі лише два тижні тому, а саме: у Княжичах народилися, жили, боролися і загинули за вільну Україну у 20-х роках минулого століття Драник Пилип, Олійник Григорій, Олійник Платон, Андраш Трохим.

Секретар сільської ради оприлюднила 3 звернення, які надійшли до сільської ради від: президента Історичного клубу “Холодний Яр”, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України, академіка Академії наук вищої освіти України Р.Коваля; науковців Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського д.і.н. І.Гирича, д.і.н. Я.Федорука, В.Кравченка; 30-ти громадян.

Висловилися майже всі учасники круглого столу. Думки були різні: «ми повинні вшановувати у назвах вулиць героїв, які полягли у боротьбі за вільну Україну», «назва вулиці повинна бути нейтральною».

Невелика кількість учасників круглого столу не дозволила ухвалити остаточне рішення щодо назви центральної вулиці села Княжичі, разом з тим рекомендації на сесію сільської ради, яка відбудеться 19 лютого, прийняті.

1)    Робочій групі, яка була створена учасниками круглого столу, організувати проведення інформаційної роботи серед жителів наших сіл.

2)    Депутатам сільської ради ухвалити остаточне рішення про перейменування центральної вулиці села Княжичі лише після доведення до мешканців сіл інформації про обставини, що стали відомі 2 тижні тому щодо наших героїчних земляків.