Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2018
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Новини

21.5.2015

14 травня 2015 відбулася позачергова сесія Княжицької сільської ради

Розглянуто питання про реалізацію Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". У засіданні взяли участь Княжицький сільський голова О.Шинкаренко, депутати та члени виконкому Княжицької сільської ради, члени Громадської ради с.Жорнівка при Княжицькій сільській раді, жителі сіл Княжичі і Жорнівка. У роботі позачергової сесії взяли участь Бобрицький сільський голова О.Король, Музичанський сільський голова М.Масовець, представники Забірської сільської ради. О.Король зачитав звернення Бобрицької сільської ради з пропозицією щодо добровільного об’єднання територіальних громад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в Княжицьку територіальну громаду з центром у селі Княжичі. Після бурхливого емоційного обговорення депутати Княжицької сільської ради ухвалили рішення «Про розгляд пропозиції Бобрицької сільської ради на добровільне об'єднання територіальних громад» (додається).

  

Звернення


Бобрицька СІЛЬСЬКА РАДА

КИЄВО – СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08142, с. Бобриця, вул. Шкільна, 17

Тел./факс (04598)58-359, 58-360; E-mail:Bobriza@ukr.net

«12».....05..........2015 р. № 1-19/152...

 На №…….....від «…...»……….....2015 р.

Сільському голові Княжицької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області

Шинкаренко О.О.

 

Шановна Олено Олександрівно!

Бобрицька громада у відповідності до можливостей, що надає нам Закон України «Про добровільне об’єднання» громадян та у відповідності до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, провела моделювання і аналітичні обрахунки щодо можливостей об’єднання Бобрицької територіальної громади з суміжними громадами.

Найкращим, на нашу думку, варіантом ми вбачаємо об’єднання Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільрад на основі географічної та природної єдності (долина ріки Ірпінь, долина ріки Бобриця (в т.ч. спільна система гідротехнологічних споруд, що утворюють каскад озер площею майже 300 га), спільні лісові масиви, включно з територією заказників), а також історичної спорідненості.

Результатом добровільного об’єднання може бути нова місцева територіальна громада з площею більше 120 кв. км. і фактично проживаючим населенням до 10 тис осіб. На території громади будуть розміщуватись 6 населених пунктів: Бобриця, Неграші, Музичі, Жорнівка, Княжичі, Забір’я. Зважаючи на географічне розташування та стан інфраструктури, адміністративним центром може бути визначено с.Княжичі.

Ми вбачаємо за доцільне затвердження концепції розвитку і ідентифікації нової територіальної громади як «еко-поясу столиці» (р.Ірпінь, р.Бобриця, каскад озер, луки, орнітологічні заказники, більше 1 тис га соснових лісів), де варто розвивати рекреаційну галузь, інфраструктуру для занять спортом, виробництво екологічно чистої продукції.

Згідно даних про надходження і видатки місцевих бюджетів чотирьох сільрад, у 2015 році загальні доходи місцевих бюджетів складають 3,75 млн.грн. При цьому, ефектом від об’єднання громад буде передача податку на доходи фізичних осіб, 60% якого зараз надходять до районного бюджету, в розпорядження місцевої об’єднаної громади. Економічний ефект від такого об’єднання становить більше 8 млн грн, і потенційно, вже у 2015 році бюджет об’єднаної громади міг становити майже 12 млн грн.

Назва ради

Податок та збір на доходи фізичних осіб (ПДФО)

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

Акцизний податок (роздріб. торгівля підакцизними товарами)

Плата за землю

Єдиний податок з юридичних та фізичних осіб

Всього (без ПДФО)

Разом

Бобрицька

108,0

208,9

17,4

437,3

1138,5

1808,4

1916,4

Забірська

274,1

150,6

12,8

273,1

289,5

737,4

1011,5

Княжицька

7274,6

207,1

33,0

261,7

103,5

615,7

7890,3

Музичанська

522,5

0,0

18,0

162,2

399,4

584,3

1106,8

ВСЬОГО

8179,2

566,6

81,2

1134,3

1930,9

3745,7

11924,9

 

Оскільки ПДФО у поточному році є джерелом фінансування інфраструктури сіл (дошкільні заклади, клуби, бібліотеки) з бюджету району, то необхідно враховувати ці витрати у майбутньому прогнозному бюджеті. Так, загальні інфраструктурні витрати по 4 сільрадам, що фінансуються з бюджету району складають близько 5 млн грн.

Сільрада

Дошкільні навчальні заклади

Клубні заклади

Бібліотеки

Всього

с. Бобриця

0,0

272,5

33,9

306,4

с. Забір`я

1421,6

289,4

83,3

1794,3

с. Княжічі

1089,6

261,4

118,9

1469,9

с. Музичі

1210,3

228,2

75,4

1513,9

ВСЬОГО

3721,5

1051,5

311,5

5084,5

 

Таким чином , поточні надходження від ПДФО на 3 млн грн перевищують витрати можливої об’єднаної громади.

Крім того, з 2016 року новим джерелом надходження до місцевого бюджету буде податок на нерухомість. Загальна кількість будинків на території 4 сільрад, що введені в експлуатацію перевищує 3, 3 тис. Ще близько 1 тис фактично побудовані і функціонують, але не введені в експлуатацію і не менше 5 тис земельних ділянок ще будуть забудовуватись протягом найближчих років. Таким чином, за розміру податку 1% від мінімальної заробітної плати і загальній пільговій площі 120 кв.м., сума доходу для місцевого бюджету об’єднаної громади складе 1,7-2 млн.грн. у 2016 році. А загальний потенціал по цьому податку складає 5-7 млн грн щорічно.

Проаналізувавши структуру доходів чотирьох сільрад ми оцінюємо щорічний потенціал залучення грошових коштів до місцевого бюджету у розмірі понад 50 млн грн., оскільки власники нерухомості, що придбавали її для проживання у мальовничих місцях сіл Бобриця, Забір’я, Княжичі, Жорнівка, Неграші та Музичі мають потужні економічні можливості і готові спільно працювати для перереєстрації підприємств-платників податків для збільшення доходів місцевого бюджету. Основний критерій для такої активності – спільні інтереси населених пунктів громади, можливість впливати на ефективний розподіл коштів для покращення інфраструктури об’єднаної територіальної громади, інвестицій в підтримку екологічного стану території, розвиток рекреаційних можливостей.

У відповідності до вищевикладеного, просимо Вас розглянути пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в Княжицьку територіальну громаду з центром у селі Княжичі.

Пропоноване нами об’єднання територіальних громад співставного розміру з спільними інтересами у розвитку території дозволить залучити нові фінансові та організаційні ресурси для реалізації програм соціально-економічного розвитку, значно підвищити рівень життя мешканців населених пунктів нової громади, ефективно використовувати ресурси громади, покращити інфраструктуру.

Від імені Бобрицької громади пропоную Вам створити спільну робочу групу, делегувати в неї по 2 представника від кожної територіальної громади, і основою для об’єднання громад визначити Стратегію розвитку, в якій визначити стратегічну ціль, цінності, цілі, позиціонування та завдання розвитку об’єднаної територіальної громади, створити погоджений інфраструктурний план з врахуванням інтересів мешканців усіх населених пунктів, що ввійдуть до складу нової громади.

Додаток: рішення Бобрицької сільської ради № 804-33-V від 12.05.2015 на 1 арк.

 

З повагою,

Бобрицький сільський голова                                                                      Король О.Г.

   


БОБРИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХХІІІ сесія V скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 12 травня 2015 року  № 804-33-V 

с. Бобриця

 

Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад

 

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 1 статті 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», заслухавши інформацію сільського голови щодо об’єднання громад, звернення та обгрунтування Бобрицького сільського благодійного фонду «Розвиток і благоустрій» Бобрицька сільська рада:

 

ВИРІШИЛА:

  1. Дати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі. Робоча назва нової територіальної громади – Княжицька сільська рада.
  2. Доручити сільському голові звернутися до суміжних територіальних громад Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад з пропозицією про добровільне об’єднання територіальних громад.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, законності та охорони правопорядку.

Сільський голова                                                                                             О.Г.Король


 


КНЯЖИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Від 14 травня 2015 року

 с.Княжичі                                       за №1

Про розгляд пропозиції Бобрицької сільської ради на добровільне об'єднання територіальних громад

 

       Відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 1 статті 6 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», розглянувши пропозицію Бобрицької сільської ради на добровільне об'єднання територіальних горомад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі, сесія сільської ради

 

В И Р І Ш И Л А :

  1. Прийняти пропозицію Бобрицької сільської ради на добровільне об'єднання територіальних горомад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі.
  2. Визначити по дві особи з кожного села (Княжичі та Жорнівка) до спільної робочої групи по вивченню та обгрунтуванню доцільності добровільного об'єднання територіальних горомад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі.
  3. Створити консультативну робочу групу з представників громадськості сіл Княжичі та Жорнівка щодо обгрунтування добровільного об'єднання територіальних горомад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі.
  4. Направити дане рішення сесії Бобрицькій, Забірській   та Музичанській сільським радам.
  5. Доручити депутатам Княжицької сільської ради провести опитування та вивчення громадської думки про добровільне об'єднання територіальних горомад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад в територіальну громаду з адміністративним центром у селі Княжичі.
  6. З метою залучення Новосілківської сільської ради Макарівського району до добровільного об'єднання громад з центром у селі Княжичі доручити Княжицькому сільському голові підготувати пропозицію про добровільне об'єднання громад Бобрицької, Забірської, Княжицької та Музичанської сільських рад та направити його Новосілківському сільському голові.
  7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію по законності та охорони правопорядку.

 

             Сільський голова           Підпис               О.О.Шинкаренко