Веб-портал сіл Княжичі і Жорнівка
Головна
Місцеві вибори 2015
Історія
Княжичі
Жорнівка
Люди
Новини
Генеральний план розвитку сіл(проект)
Влада
Сільський голова
Депутати
Члени виконкому
Депутатські комісії
Громадські комісії
Рішення влади
2018
Громадська рада
До уваги
Протоколи
Бізнес
Медицина
Культура
Освіта
Школа
ДНЗ
Шкільне життя
ЖКГ тарифи
Церква
Фотогалерея
Контакти
ВИБОРИ-2012
Об'єднання громад
Державні закупівлі

Новини

6.5.2015

Громада сіл Княжичі і Жорнівка активно обговорює Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад"

28 квітня 2015 року у приміщенні Княжицької сільської ради відбулося зібрання членів територіальної громади сіл Княжичі і Жорнівка з обговорення питання щодо реалізації положень Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

У заході взяли участь депутати сільської ради, члени виконкому, громадських комісій, Громадської ради с.Жорнівка, численні представники місцевої громади (близько 100 осіб), а також окремі мешканці сіл Забір'я, Новосілки (Макарівського району). 

Збори провела Княжицький сільський голова О.Шинкаренко. Вона наголосила на інформативному характері зібрання, поінформувала про наявні пропозиції і варіанти об'єднань, спілкування з цього приводу з представниками навколишніх сіл, участь у нарадах в Києво-Святошинській районній та Київській обласній державних адміністраціях.    

Питань до сільського голови було дуже багато, зокрема про таке: самодостатність громади, функціонування соціальних закладів у селі, медичне обслуговування, транспортне забезпечення, житлово-комунальне господарство, освіта, трудові та матеріально-технічні ресурси.  Всі бажаючі мали можливість висловилися. Виступи були надзвичайно емоційні і мали хаотичний характер.  Найгарячіші дебати точилися навколо двох варіантів об`єднання:

1) об`єднання навколишніх прилеглих сіл на рівних умовах та правах, за умови, що центром буде визначено с.Княжичі.

2) приєднання громади сіл Княжичі та Жорнівка у сукупності із с.Забір`я  до Боярської міської територіальної об`єднаної громади, яка вже поклала початок впровадженню адміністративно-територіальної реформи рішенням позачергової 58-ї сесії Боярської міськради від 21.04.2015р. Вказаним рішенням Боярська міськрада надала згоду на добровільне об’єднання територіальних громад міста Боярка та територіальних громад сіл: Бобриця, Білогородка, Петрівське, Тарасівка, Віта Поштова, Глеваха, Малютянка, Забір`я

У ході обговорень було заслухано представників територіальної громади с.Новосілки, які висловили бажання відокремити с.Новосілки від Макарівського району та доєднати до будь-якої, визнаної спроможною, громади, що буде утворена в сусідстві з ними із територіальних громад Києво-Святошинського району.

Вирішено наступні збори провести невідкладно після надходження до Княжицького сільського голови нової інформації щодо цього питання.      

Княжицька сільська рада звертається до жителів сіл Княжичі та Жорнівка з проханням активно долучити до цієї важливої роботи.